Sobota, godzina 2:45 nad ranem, jeszcze ciemno. Na parking w Ostrowcu zajeżdża VW Golf z Opatowa z 2 osobami na pokładzie: Pemo i Dziadek. Tutaj dołączają do Heńka, przesiadka do Transita, gdzie nuta tylko reggae… O 3:00 kierujemy się na Skarżysko. Odbieramy Weza na Mostkach, a później wsiadają Smoku i Duch. W drodze na Warszawę odprawa, omówienie reguł i taktyki działania…

Wczesnym rankiem (w okolicach 6:00) meldujemy się na miejscu w Nadarzynie. Odbieramy identyfikatory, kupujemy kulki i czekamy na rozpoczęcie nudząc się trochę przy tym. Koło 8:30 dołącza Krzychu z Magnesem. Legion T w komplecie, dołączamy do strony partyzanckiej (czyli Czerwonych). O 11:00 zaczynamy scenariusz:

Punktacja i komentarz Rafika z drużyny Templars:

Scenariusz I – Rzeczpospolita Partyzancka
Czerwoni 29 : Żółci 6

Komentarz: (ogólnie, patrząc się od strony sztabu żółtych)
Cóż – jaki tytuł, taki wynik 😉 Żółci dość sprawnie wydostali się ze swojego HQ na początku pierwszego sceno. Już w drugim ataku odepchnęli przeciwnika poza linię pierwszych umocnień. Jednak pomimo sprawnego dowodzenia i mężnej walki żółci nie potrafili przejąć większości punktów kontrolnych.
Czerwoni pomimo strat w ludziach i utraty kontroli nad częścią terenu byli w stanie utrzymać lub odbić punkty kontrolne w kluczowych momentach (w których zliczaliśmy punkty). Zdecydowała koordynacja działań wszystkich oddziałów czerwonych.

Scenariusz II – Sturmwind
Czerwoni 12 : Żółci 30

W tym wliczone są 3 dodatkowe punkty dla żółtych. W scenariuszu było założone zadanie „odprowadzenie więźniów” (1 pkt za każdego więźnia). Niestety więźniowie ze strony czerwonych nie dotarli do HQ żółtych (pomimo informacji do dowódców czerwonych i w HQ czerwonych). Rozumiem, że po kilku godzinach grania w trudnych warunkach i wystaniu się w kolejce nie udało się tego sprawnie zorganizować (część winy leży też po naszej stronie – głowa posypana popiołem). Ale z drugiej strony nie uwzględnienie tych punktów byłoby nie fair wobec żółtych – w efekcie zabralibyśmy im jedno zadanie.

Punkty dodajemy do końcowej punktacji (choć ogólnego wyniku to nie zmienia), a na następny scenariusz uwzględnimy takie zadania w pierwszym scenariuszu, gdy łatwiej jest to zorganizować.

Komentarz: (ogólnie, patrząc się od strony sztabu żółtych)
W drugim scenariuszu żółci zaczęli od dominacji na całym polu, podejście pod sam sztab przeciwnika, eliminowali przeciwników zaraz po wyjściu z HQ…

O wynikach jednak zdecydował czerwony kontratak, który przesunął ciężar walk na wschodnie skrzydło (w okolicach punktów 3, S4, R8, T1, aż do G3). Zaciekłe walki spowodowały, że pomimo gorszej pozycji wyjściowej czerwoni potrafili urywać kolejne punkty, które pozwoliły utrzymać im prowadzenie do końca gry.

Punktacja razem:
Czerwoni 41 : Żółci 36

Zwycięzcom gratulujemy, przegranym pozostaje chwała.

Cytat z forum: Paintballowy Serwis Informacyjny