Czy paintball jest bezpieczny?
Tak, jak najbardziej! Paintball jest sportem bezpiecznym, pod warunkiem przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Przestrzegania zasad pilnują sędziowie, a przed rozpoczęciem rozgrywek odbywa się zawsze przypomnienie zasad.

Czy można grać we własnym ubraniu?
Tak, oczywiście! Farba z kulek bardzo łatwo się spiera (nawet samą ciepłą wodą) i nie pozostawia żadnych plam na ubraniu. Zalecamy zabrać ze sobą wygodne, ale usztywniające kostkę obuwie, cienkie rękawiczki i okrycie głowy (np. czapkę bejsbolówkę).

Czy można grać własnymi kulkami?
W przypadku wypożyczania zestawu startowego od nas, klient zobowiązuje się do grania na kulkach dostarczanych przez nas. Jeśli grasz własnym sprzętem, to oczywiście możesz też używać własnych kulek.

Co zabrać ze sobą na pole paintballowe?
Należy zabrać ze sobą dużo wody do picia (i umycia się po grze) oraz jakąś przekąskę. Po całym dniu emocji oraz biegania po polu apetyt szczególnie dopisuje.

Czy trafienie kulką jest bolesne?
Trafienie kulką czasami powoduje lekki ból, najczęściej jednak jest niewyczuwalne ze względu na adrenalinę i emocje towarzyszące grze. Nie martwcie się, da się wytrzymać 😉

Czy farba z kulek nie jest szkodliwa?
Kulki do paintballa produkuje się z żelatyny oraz barwników spożywczych (jakkolwiek nie zachęcamy do jedzenia, ponieważ nie są zbyt smaczne). Farba jest całkowicie biodegradowalna i nieszkodliwa.

Ilu graczy potrzebnych jest do gry?
Sensowne minimum dla rozgrywek to 8 osób. Im więcej osób, tym ciekawiej. Jeśli nie jesteś w stanie zorganizować odpowiedniej grupy samodzielnie, skontaktuj się z nami – damy Ci znać, kiedy będzie można dołączyć się do większej grupy.

Kiedy odbywają się rozgrywki? Jak się zapisywać?
Napisz do nas (formularz kontaktowy jest po prawej stronie) lub zadzwoń na podany na górze strony numer.

Czy podane ceny dotyczą jednej godziny rozgrywek?
Nie. Rozgrywki nie są limitowane czasowo. Bawisz się, aż wystrzelasz wszystkie kulki.

Jakie warunki fizyczne musi spełnić gracz?
Dobrze jest mieć choć trochę ogólnej kondycji fizycznej, gdyż w czasie gry dużo się biega, czołga i skrada. Ponadto przyda się odrobina refleksu i zimnej krwi.

Czy są ograniczenia wiekowe dotyczące graczy?
Minimalny wiek gracza to 16 lat. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest pisemna zgoda rodziców lub prawnych opiekunów (dokument dostępny na tej stronie).